İstanbul Güzellik Salonu olarak sizlere güzellik kelimesinin kökünden günümüze kadar geldiği evrimleri sizlere tek tek anlatacağız. Güzellik kelimesi temel olarak Latinceden beauty yani güzel olarak adlandırılan kelimeden türetilmiştir. Türk dil kurumu tarafından güzellik olarak çevrilmiştir. Aslına bakılırsa güzel ve güzellik kelime günlük hayatta kullandığımız önemli sıfatların başında gelmektedir. İnsanlık yüzyıllardan beri her iki cins içinde geçerli olmak koşuluyla kendisi beğendirmek istemektedir. İstanbul güzellik salonu olarak yaptığımız araştırmada bu cins ayrımı içinde bayanlar ön plana çıkmaktadır.  İlk insandan bu yana kadınlar erkeklere kendilerini beğendirme çabası içerisinde güzellik bakımı içerisine girmiş bulunmaktadırlar. Bunun tarihine bakılırsa önce saçlardan başlayan bu çaba zamanla ilerlemiştir.

Bayanlar saçlarını hem kesip hep boyamaya çalışarak farklı bir tarz ve dizayn elde etmek için uğraş vermeye çalışmışlardır. Tabi o zamanlar bugünkü gibi kuaför ya da böyle bakım merkezleri olmadığı için bıçaklarla kesip kınalarla boyamaya çalışmışlardır. Buna özel ağaçlardan elde edilen reçineler ile yapılan losyonlar ve bakımlar başta gelmektedir.  İstanbul Güzellik  Salonu olarak konuyu daha da derinleştirerek yazının bulunmasından sonraki kaynakları araştırdık ve ilginç bilgiler elde ettik. Krallıklar ve imparatorluklar zamanında bayanlar ellerine kınalar, boyunlarına ağaç kovuklarından aldıkları reçineler ile parfüm tarzında sıvılar sürerek güzel kokmaya çalışmışlardır.

Bununla da yetinmeyen bayanlar kendilerine özel takılarla süslenmeye çalışmışlardır. Tabi bunlarla da yetinmeyen kadınlar kendilerine özel kumaşlardan farklı tarzda kıyafetlerle farklılaşmaya çalışmışlardır. Günümüzde de güzellik salonunda yapılan uygulamalar olmasa da hem kralıklarda hem imparatorluklarda bu uygulamalara rastlanmaktadır. Aslına bakılırsa yazımızda ve araştırmamızda da belirttiğimiz gibi bayanlar geçmişten günümüze daima bakımlı ve hoş olma çabası içerisinde hareket etmişlerdir. Bu sebeple de güzellik alanında modern dünyaya geçişle birlikte gelişen teknoloji ile beraber artık bedenimizdeki her bölge ve alan için çok ama çok yeni çığır açan teknikler ile hem daha hızlı hem çok daha kolay şekilde bakım hale gelmektedirler.  Örnek vermek gerekirse bunların başında ağda gelmektedir. Ağda ile bedenimizde oluşan olumsuz tüylerden belirli bir periyoda kadar kurtulabilir hale gelinmiştir. İstanbul güzellik salonu görmekteyiz ki gelişen koşullar ve teknoloji ile artık güzellik anlamında her şey çok daha hızlı ve kolay hale gelebilmiştir. Bununla birlikte bu güzellik uygulamalarının fiyatları da önceleri çok yüksek iken daha sonra artar rekabet ortamı sonucunda çok daha uygun rakamlara inmiştir. Günümüzde hemen hemen her köşe başında bir güzellik salonuna rastlamak mümkündür. Ancak unutulmamalıdır ki her salona kesinlikle gidilmemelidir. Çünkü bu merkezlerden bazıları kişilerin sağlığından çok ticari mantıkla hizmet sunduklarından kalitesiz ve uzman olmayan kişilerin yapmış olduğu bakım yöntemleri sonucundan bedeniniz ve sağlığınız büyük hasar görebilir. Şimdi Sizlere kısım kısım güzellik salonunda yapılan bakımlar ve hizmetler hakkında bilgiler sunacağız.

istanbul güzellik salonu

istanbul güzellik salonu

İstanbul Güzellik Salonunun Farkları Nelerdir? 

Cilt bakımı herkes için önemli olan uygulamalardadır. Sadece kadınlar değil erkeklerde cilt bakımlarına önem göstermelidir. Fakat güzellik merkezlerinde uygulanan cilt bakımlarının çoğu kadınlar tarafından talep görmektedir. Cilt bakımı evde düzenli olarak yapılması gereken işlemlerden bir tanesidir. Fakat güzellik merkezlerinde yapılan cilt bakımları çok daha farklı olmaktadır.

Evde düzenli olarak yapılan temizleme ve peeling gibi cilt bakımlarının yanı sıra arada güzellik merkezlerine gelinerek detaylı bir cilt bakımı yaptırılması gerekmektedir. Bu tarz bakımlar özellikle 20 yaş sonrası ortaya çıkan sorunların giderilmesinde etkili olmaktadır. Bu sebeple ciltte yaşanan sorunlar göz ardı edilmemeli ve profesyonel bir güzellik uzmanına başvurulmalıdır. Her açıdan gelişmiş yerlerden biri olan İstanbul güzellik salonu açısından da oldukça gelişmiştir. Bu gibi cilt bakımlarında İstanbul güzellik salonu seçenekleri tercih edilebilmektedir. İhtiyaca yönelik özel cilt bakımları İstanbul güzellik salonu kişiye özel cilt bakımı konusunda oldukça gelişmiş merkezlerden bir tanesidir. Yapılacak olan profesyonel cilt bakımı kişinin cilt sorunlarının tespitinden sonra yapılmalıdır. Güzellik merkezlerinde uygulanan en popüler uygulamalardan bir klasik cilt bakımı olmaktadır. Bu cilt bakımı her yaştan ve cilt tipinden kişiye uygulanabilmektedir. Daha farklı ve sağlam bir cilt bakımı isteyenler ise yoğun cilt bakımı uygulamasını tercih etmektedirler. Bu bakımda daha yoğun ve nemlendirici ağırlıklı uygulamalar yapılmaktadır. Yoğun cilt bakımı kış aylarında yıpranan ciltlerin onarılması konusunda oldukça başarılı olmaktadır. Bunun dışında canlandırıcı ya da kırışıklık karşıtı cilt bakımları da yaptırılabilmektedir. Bu bakımlardan hangisini yaptırılacağı uzmanın görüşlerine ve kişinin isteklerine bağlı olmaktadır.

Cilt bakımı sıralaması nasıl olmaktadır?

Güzellik salonlarında yapılan cilt bakımlarında belirli kurallar çerçevesinde hareket edilmektedir. Her uygulamanın ayrı bir zamanı bulunmaktadır. Cilt bakımlarında sıralama uygulamanın başarısı açısından oldukça önemlidir. İlk olarak cilt kirlerden ve dış etkenlerin yarattığı tozlardan arındırılmalıdır. Bunun için çeşitli jeller ya da sütler kullanılabilmektedir. Daha sonra peeling işlemine geçilmelidir. Peeling aşamasında hangi yöntemin kullanılacağı yapılan bakıma göre değişiklik göstermektedir. Peeling sonrası sıra buhar ve maske uygulamalarına gelmektedir. Bu uygulamalar cildin siyah noktalardan ve yağlardan arınmasını sağlayacaktır. Tüm bu aşamalar ve adımlar İstanbul güzellik salonu içerinde uygulanabilen işlemlerdir.

İstanbul Güzellik Salonundan Özel Fırsatlar

Kadınların alışveriş tutkularından sonra ilk sırada gelecek en büyük tutkularından biri de güzellik. Güzellik dendiği zaman kadınların yapamayacağı ve katlanamayacağı şey yoktur. Zaman zaman kendini iyi hissetmek için bazen de fiziksel olarak ihtiyaç duydukları anlarda kremler, güzellik merkezleri onlar için paha biçilemez hale gelirler. Güzellik çok geniş bir yelpaze olmakla birlikte kişiler içinde yapılan uygulamalar değişmektedir. Yapılan uygulamaların oldukça kaliteli ve güvenilir olması gerekir. İşte Bakırköy güzellik salonu bu güvenceyi ve kaliteyi sonuna kadar müşterilerine vermektedir. Ve Bakırköy güzellik salonu müşterilerine sunduğu uygulamalardan bazıları şunlardır;

Salonumuzdaki Hizmetler

Cilt Bakımı

Güzel olmak için yapılan uygulamalar arasında cilt bakımı çok büyük bir önem taşımaktadır. Teknolojinin de gelişmesiyle artık ciltteki oluşan sorunlar kesin çözümlerle güzel bir sonuca ulaşıyor. Cilt bakımı her türlü cilt yapısına uygun şekilde sivilce, akne, siyah nokta ve makyaj sonrası oluşan ölü dokuyu tamamen temizlemektedir. Güzel bir cilde sahip olmanız sizi hem daha güzel hem de daha sağlıklı kılacaktır.

Makyaj

Son zamanlar da makyaj yapan bayan sayısı gittikçe artmaktadır. Makyajın insanlar üzerinde ki etkisi de oldukça fazladır. Sürekli makyajlı olmak hem cilde verilmiş bir zarar hem de makyaj yaparken kaybedilen zaman oldukça fazladır. Bu sebeple makyaj sürekli alımlı ve güzel görünmek isteyen bayanlar için oldukça güzel bir seçenektir. Kaş, kirpik, dudak ve eyeliner gibi alanlarda istanbul güzellik salonu hizmet vermektedir.

Birçok alanda hizmet veren istanbul güzellik salonu bu başlıkların yanında , yüz yenileme, zayıflama, ve G5 masajı gibi pek çok farklı alanda da hizmet vermektedir. Teknolojinin gelişmesiyle de artık kadınlar istedikleri bakımı yaptırabilir ve günümüz güzellik anlayışına uygun standartlara ulaşabilirler.