güzellik salonu

güzellik salonu

Güzellik Salonu tarihin en eski çağlarından beri güzellik kadınlar için önemli olmuştur. İlk bu merkezler 823 yılında İspanya’da açıldığında salon kadınların olduğu kadar meraklı erkeklerin de akınına uğramış. Günümüzde ise hem kadınlar hem de erkeklerin tercih ettiği yerler haline gelen ve adına güzellik merkezi denilen merkezlerde hijyen, güvenilirlik, uzmanlık ve istenileni vermesi gibi kriterler aranıyor.  Güzellik merkezi adı ile anılan bu merkezler aslında sağlık ile de hayli yakından ilintili. Bu nedenle son dönemlerde güzellik salonu isminin yerine “sağlık ve güzellik merkezi” gibi isimler tercih ediliyor.

Zayıflamadan, cilt problemlerinin çözümüne kadar pek çok alanda hizmet verildiğinden muhakkak işinde uzman ve eğitimli personelin görev yapması ise hayati önem arz ediyor. Güzellik sektörü bayan kuaförü büyük atılımları sayesinde, günümüzde pek çok bakım yöntemi ve kalıcı uygulamalar güzellik salonlarında yapılmaktadır. Son teknoloji ile donatılmış cihazlar sayesinde hem bayanların güzellik adına başarılı adımlar atması sağlanıyor. Hem de el ve ayak, cilt bakımı ve makyaj gibi gerekli bakım uygulamaları yapılıyor. Genellikle bayanlar güzellik salonlarını makyaj için tercih etmektedir. Giderek talebin arttığı makyaj uygulamaları, uygun cihazlar ve deneyimli güzellik uzmanları sayesinde bayanların hayatında önemli bir güzellik uygulaması haline gelmektedir. Peki, böyle bir merkezden hangi hizmetleri alınabilir?

 

Güzellik Salonunda Hizmetleri

 

  • Bayan Cilt Bakımı

Güzellik Salonu sektörü, buhar banyoları, çeşitli maskeler, siyah nokta ve sivilce giderilmesi, cilt tipine uygun arındırma işlemleri gibi geniş bir yelpazeye sahip olan cilt bakımı düzenli yaptırıldığı takdirde cildin hem daha zinde hem de sağlıklı bir görüntüye kavuşmasını sağlıyor. Cilt bakım , el ayak uzmanları, sivilce ve aknelere karşı korunabilmek için beslenme konusundaki önerileri ile de yardımcı oluyorlar.

 

  • Yüz Germe ile Gençleşme

Hem güzellik amaçlı hem de yaşlanma etkilerini azaltmak hatta durdurmak için kullanılabilen yüz germe modern kadının başlıca tercihleri arasında. Ancak, doğal görünümün kaybolmaması ve aşırı bir görüntü oluşmaması için uzman eller tarafından ve dikkatli bir işlem ile gerçekleştirilmesi birinci şart.

 

 Bayan Kuaförü Makyaj Uygulaması

Çalışan kadının kurtarıcısı makyaj uzun süre dayanması, vakitten kazandırması ve her daim canlı bir görüntü vermesi nedeniyle sık tercih edilen uygulamalar arasında hızla yerini almış durumda. En çok tercih edilen makyaj şekli ise kaşlar arasındaki boşlukların doldurulması ve şekillendirilmesi. İkinci sırada ise zor uygulanabilir oluşu nedeniyle eyeliner geliyor.

Makyaj Uygulaması ile güzelleşin

Pek çok güzellik salonu sayesinde makyaj uygulamaları kolaylıkla yapılabilmektedir. makyaj genellikle yapılan uygulamanın çeşidine ve yapılan bölgeye göre 3 ile 5 yıl arasında dayanıklılık gösteren bakım  uygulamasıdır. En fazla tercih edilen makyaj uygulaması dudak ve göz için yapılan makyajdır. Uygulamanın kalıcılığı ise kişinin bölgesel hassasiyetine ve güneşe ne kadar süre maruz kaldığına göre değişebilmektedir. Makyaj uygulamasının en temel amacı; herhangi bir şikayet nedeniyle gerekli bakım uygulaması ile şikayetçi olan bölgenin kapatılması ya da daha düzgün görünmesini sağlamaktır.

Uzman bir kuaför güzellik salonu, kesinlikle bakım bir uygulaması olan makyaj uygulamasını yapmadan önce kişinin yüz hatlarının analizin, çok iyi şekilde yapmalıdır. Makyaj yapılacak bölge anatomik olarak çizilmeli ve uygulama yapılacak bölgenin çizgilerine göre acı hissini azaltan uygun uyuşturucu krem sürmelidir. Makyaj uygulamalarının süresi, yapılacak işleme göre değişmektedir. Fakat tüm makyaj uygulamaları ortalama olarak en az yarım saat en fazla 2 saat kadar sürmektedir. Kişi yapılan makyajdan sonra rahatlıkla günlük yaşamına devam edebilmektedir.

 Güzellik Sektöründe Al ve Ayak Cilt Bakımı İşlemleri

Yapılacak uygulama ne olursa olsun, tercih edilen kuaför güzellik salonu mutlaka temiz ve hijyenik olmalıdır. Özellikle makyaj uygulamasında olduğu gibi cilt ile birebir temas edecek kişiler, tüm sağlık koşullarına dikkat etmelidir. Ayrıca güzellik salonu çalışanları da, makyaj uygulaması hakkında tüm eğitimleri almış, uzmanlardan oluşmalıdır. Makyaj uygulamasında, cilt tamamen temiz olmalı ve cilt yüzeyinde, özellikle uygulama yapılacak bölgede herhangi bir açık yara ve enfeksiyon riski taşıyan sivilce gibi problemler varsa, bu uygulamalardan mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. 18 yaşından küçük kişiler için de makyaj uygulaması pek önerilmemektedir.