güzellik salonu

güzellik salonu

Estetik ve Güzellik Salonu tarihin en eski çağlarından beri güzellik kadınlar için önemli olmuştur. İlk bu merkezler 823 yılında İspanya’da açıldığında salon kadınların olduğu kadar meraklı erkeklerin de akınına uğramış. Günümüzde ise hem kadınlar hem de erkeklerin tercih ettiği yerler haline gelen ve adına güzellik merkezi denilen merkezlerde hijyen, güvenilirlik, uzmanlık ve istenileni vermesi gibi kriterler aranıyor.  Estetik Güzellik merkezi adı ile anılan bu merkezler aslında sağlık ile de hayli yakından ilintili. Bu nedenle son dönemlerde güzellik salonu isminin yerine “sağlık ve güzellik merkezi” gibi isimler tercih ediliyor.

Zayıflamadan, cilt problemlerinin çözümüne kadar pek çok alanda hizmet verildiğinden muhakkak işinde uzman ve eğitimli personelin görev yapması ise hayati önem arz ediyor. Estetik güzellik sektörü bayan kuaförü büyük atılımları sayesinde, günümüzde pek çok tedavi yöntemi ve kalıcı uygulamalar güzellik salonlarında yapılmaktadır. Son teknoloji ile donatılmış cihazlar sayesinde hem bayanların güzellik adına başarılı adımlar atması sağlanıyor. Hem de el ve ayak, cilt bakımı ve makyaj gibi gerekli terapi uygulamaları yapılıyor. Genellikle bayanlar estetik güzellik salonlarını kalıcı makyaj için tercih etmektedir. Giderek talebin arttığı kalıcı makyaj uygulamaları, uygun cihazlar ve deneyimli güzellik uzmanları sayesinde bayanların hayatında önemli bir güzellik uygulaması haline gelmektedir. Peki, böyle bir merkezden hangi hizmetleri alınabilir?

 

Estetik ve Güzellik Salonunda Hizmetleri

 

  • Bayan Lazer Epilasyon

Vücuttaki istenmeyen tüylerden geçici veya kalıcı olarak kurtulmaya verilen bu isim son yıllarda lazer epilasyon ile birlikte anılmaya başlandı.  Yıllardır kullanılan iğneli epilasyondan daha yüksek maliyete sahip olmasına rağmen daha kısa sürede ve daha ağrısız çözüm sunan lazer epilasyondan ehil ellerde oldukça başarılı sonuçlar elde edilebiliyor.

 

  • Bayan Cilt Bakımı

Güzellik Salonu estetik sektörü, buhar banyoları, çeşitli maskeler, siyah nokta ve sivilce giderilmesi, cilt tipine uygun arındırma işlemleri gibi geniş bir yelpazeye sahip olan cilt bakımı düzenli yaptırıldığı takdirde cildin hem daha zinde hem de sağlıklı bir görüntüye kavuşmasını sağlıyor. Cilt bakım , el ayak uzmanları, sivilce ve aknelere karşı korunabilmek için beslenme konusundaki önerileri ile de yardımcı oluyorlar.

 

  • Yüz Germe ile Gençleşme

Hem tedavi amaçlı hem de yaşlanma etkilerini azaltmak hatta durdurmak için kullanılabilen yüz germe modern kadının başlıca tercihleri arasında. Ancak, doğal görünümün kaybolmaması ve aşırı bir görüntü oluşmaması için uzman eller tarafından ve dikkatli bir işlem ile gerçekleştirilmesi birinci şart.

 

 Bayan Kuaförü Kalıcı Makyaj Uygulaması

Çalışan kadının kurtarıcısı kalıcı makyaj uzun süre dayanması, vakitten kazandırması ve her daim canlı bir görüntü vermesi nedeniyle sık tercih edilen uygulamalar arasında hızla yerini almış durumda. En çok tercih edilen kalıcı makyaj şekli ise kaşlar arasındaki boşlukların doldurulması ve şekillendirilmesi. İkinci sırada ise zor uygulanabilir oluşu nedeniyle eyeliner geliyor.

Kalıcı Makyaj Uygulaması ile güzelleşin

Pek çok estetik güzellik salonu sayesinde kalıcı makyaj uygulamaları kolaylıkla yapılabilmektedir. Kalıcı makyaj genellikle yapılan uygulamanın çeşidine ve yapılan bölgeye göre 3 ile 5 yıl arasında dayanıklılık gösteren estetik bir uygulamadır. En fazla tercih edilen kalıcı makyaj uygulaması dudak ve göz için yapılan makyajdır. Uygulamanın kalıcı olması kişinin bölgesel hassasiyetine ve güneşe ne kadar süre maruz kaldığına göre değişebilmektedir. Kalıcı makyaj uygulamasının en temel amacı; herhangi bir şikayet nedeniyle gerekli estetik uygulaması ile şikayetçi olan bölgenin kapatılması ya da daha düzgün görünmesini sağlamaktır.

Uzman bir kuaför güzellik salonu, kesinlikle estetik bir uygulama olan kalıcı makyaj uygulamasını yapmadan önce kişinin yüz hatlarının analizin, çok iyi şekilde yapmalıdır. Kalıcı makyaj yapılacak bölge anatomik olarak çizilmeli ve uygulama yapılacak bölgenin çizgilerine göre acı hissini azaltan uygun uyuşturucu krem sürmelidir. Kalıcı makyaj uygulamalarının süresi, yapılacak işleme göre değişmektedir. Fakat tüm kalıcı makyaj uygulamaları ortalama olarak en az yarım saat en fazla 2 saat kadar sürmektedir. Kişi yapılan kalıcı makyajdan sonra rahatlıkla günlük yaşamına devam edebilmektedir.

 Estetik Sektöründe Al ve Ayak Cilt Bakımı İşlemleri

Yapılacak uygulama ne olursa olsun, tercih edilen kuaför güzellik salonu mutlaka temiz ve hijyenik olmalıdır. Özellikle kalıcı makyaj uygulamasında olduğu gibi cilt ile birebir temas edecek kişiler, tüm sağlık koşullarına dikkat etmelidir. Ayrıca güzellik salonu çalışanları da, kalıcı makyaj uygulaması hakkında tüm eğitimleri almış, uzman hekimlerden oluşmalıdır. Kalıcı makyaj uygulamasında, cilt tamamen temiz olmalı ve cilt yüzeyinde, özellikle uygulama yapılacak bölgede herhangi bir açık yara ve enfeksiyon riski taşıyan sivilce gibi problemler varsa, bu uygulamalardan mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. 18 yaşından küçük kişiler için de kalıcı makyaj uygulaması pek önerilmemektedir.