Bölgesel Zayıflama Yapan Merkezler

Diyet yapmak ya da spor yapmak her zaman çözüm olmuyor. Ne kadar diyet yaparsanız yapın, ne kadar spor yaparsanız yapın, yoğun yağ dokusu bulunan bölgelerinizi yok edemezsiniz. Yaşamınızın kilo kontrolünü sağlayamadığınız bir döneminde, aldığınız kiloları ve çeşitli spor veya diyet uygulamalarıyla yok edemediğiniz yağ dokularınızı, yok etmeniz için birçok yöntem mevcuttur. İşte bu gibi durumlar da, yani spor ve diyet ile yok edilemeyecek derecede yoğun yağ dokusu bulunan bölgelerinizi, çeşitli yöntemler kullanılarak, vücudunuzdan uzaklaştırılmasını kolaylaştırabilirsiniz. Yalnız şunu unutmayın ki, bölgesel yağlanmaların çeşitli uygulamalarla durdurulması ya da azaltılması işlemi, tek başına bir kilo verme işlemi değildir.

Bu işlemlerle sadece, yağlarınızdan kurtulmuş olursunuz. İşlem sonrasında veya öncesinde, belirtilen şekilde spor ve diyet uygulamalarınızı devam ettirip, sağlıklı kilo verme ve zayıflama işlemlerinizi sürdürebilirsiniz. Bu yöntemler, yağ dokularını eriterek, büzüştürerek veya parçalayarak, yok edilmesi işlemlerini kapsar. Ancak sadece yağ dokuları eritilip, büzüştürülüp veya parçalanıp bırakılmaz. Bu işlemler gerçekleştikten sonra mutlaka doktorun belirttiği şekilde, diyet, spor, yürüyüş, masaj, soğuk veya sıcak duş gibi yöntemler ile desteklenerek, istenilen sonucun elde edilir. Bölge olarak, vücudun birçok bölgesinde uygulanan işlemler mevcuttur.

bolgesel-zayiflama-merkezleri

bolgesel-zayiflama-merkezleri

 Soğuk Lipoliz

Bölgesel yağ dokularının uzaklaştırılması için, bazı güzellik merkezlerinde veya hastanelerde uygulanan yöntemler mevcuttur. Bu yöntemler, göbek bölgesi, sezaryen veya doğum sonrası oluşan alt karın, basen gibi birçok bölgede uygulanır. Bu yöntemler, invazif(cerrahi olan) ve non-invazif(cerrahi olmayan) şeklinde iki çeşittir. Güzellik merkezlerinde daha çok non-invazif bir yöntem olan, soğuk lipoliz olarak adlandırılan yöntem uygulanmaktadır. Soğuk lipoliz, vücudun bir bölgesinde daha fazla yoğunlaşmış olan yağ dokularını dondurarak, vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayan bir işlemdir.

Bu işlem, yağ dokularını belirli bir derecede, tabi ki etrafındaki diğer dokulara zarar vermeden, dondurur ve vücuttan bu şekilde uzaklaştırılmasını sağlar. Genelde tek seans yeterli olur ancak, yağ dokularının fazlalığına göre seans sayısı artarak, 2 veya 3 olabilmektedir. Bölgesel yağlarından kurtulmak isteyen, çoğu kişi tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Ağrısız ve acısız oluşu, en çok tercih edilme nedenlerini açıklar niteliktedir. Güzellik merkezleri de bu yüzden en çok bu yöntemi uygulamayı tercih ederler.

 Ultrashape

Yağ kırma işlemi olarak bilinir. Ultrason dalgaları ile bölgesel yağlanmanın bulunduğu bölgedeki yağ tabakaları kırılarak, sıvılaştırılır ve vücut tarafından kullanılması sağlanır. Ekonomik olarak, yüksek fiyatlara uygulanan bir işlem olmakla birlikte, uygulayan birçok merkez mevcuttur. Sonuçlar, en erken 2 hafta içinde belli olur ancak, kesin sonuç 4 hafta sonunda belli olur.